Hallitus

Hallitus kokoontuu noin kerran kahdessa kuukaudessa kesätaukoa lukuun ottamatta.
Nykyinen hallitus valittiin syyskokouksessa 25.11.2020.

Puheenjohtaja

  • Petri Aaltio, Nurmijärvi, puh. 040 751 6575, s-posti petri.aaltio(at)gmail.com

Varsinaiset jäsenet

  • Jan Huopainen, Helsinki, 0400 582 762 jan.huopainen(at)gmail.com
  • Eeva Ristseppä, Lohja, 040 523 8931, eeva.ristseppa(at)gmail.com
  • Sinikka Skyttä, Helsinki, 050 372 5329, sinttu.skytta(at)gmail.com
  • Satu Toivola, Espoo, 040 733 4274, saaga-3(at)hotmail.com
  • Anne-Marie Vartti, Helsinki, 040 514 1885, amvartti(at)gmail.com
  • Ari Österberg, Helsinki, 0400 677 561, ari.osterberg(at)gmail.com

Varajäsenet

  • Heidi Damstedt, Helsinki, 050 341 7145, hdamstedt(at)gmail.com
  • Hannemari Haapala, Espoo, 050 438 4884, haapalahannemari(at)gmail.com
  • Minna Lahtela, Helsinki, 040 732 2018, minna.lahtela(at)gmail.com
  • Pampula Liippola, Kerava, 044 272 4424, pampula.liippola(at)gmail.com
  • Jonas Rosenberg, Espoo, 0400 385 887, rbergjon(at)gmail.com
  • Paula Sams-Nurmentaus, Espoo, 050 583 9361, p_sams(at)hotmail.com

Sihteeri

  • Pia-Stina Repo, 040 751 4244, sihteeri(at)uusimaa.neuroyhdistys.fi